MRG

Новости

13:00
27.11.2019

10 категорій українців, на яких значно вплине "Бюджет України 2020"

Економічна правда виділила серед категорій українців десять головних, на яких значно вплине Бюджет країни на 2020 рік. Серед них є вчителі, медики, фермери, пенсіонери, водії, власники «євроблях», азаратні гравці та навіть добувачі бурштину.

Фермери

Стан фермерів буде залежати від запуску ринку землі, який запрацює у жовтні 2020 року. Бюджетом передбачно фінансування сільгоспвиробників у розмірі 4,24 млрд грн, що на 1,5 млрд грн менше, ніж у 2019 році. Зниження обсягів фінансування пов’язане з неповним освоєнням коштів у 2019 році.

У 2020 році зміниться розповід коштів. Основна частина коштей може піти на програму пільгових кредитів фермерам на придбання землі, а не на тваринництво, як у 2019 році.

Усе залежить від того, чи підтримає Верховна Рада законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення у другому читанні. Якщо підтримає, то уряд обіцяє видавати кредити малим фермерам під 3-5% річних.
В одні руки видаватимуть максимум 5 млн грн. Якщо запуск ринку затримається, то уряд розпорошить ці кошти на інші види підтримки сектору», —

передає Економічна правда.

Видобувачі бурштину

Держава планує отримати 0,5 млрд грн доходів від бурштинової ренти. Кабмін розраховує на легалізацію видобування бурштину і додатковий ресурс від неї. Але якщо кошти на це в бюджет закладені, самого закону про лекалізацію ще немає. Нелегальне видобування «сонячного каменю» строго каратиметься. За незаконне видобування, зберігання та збут бурштину загрожуватимуть штраф від 51 тис грн до 170 тис грн або обмеження волі на три-шість років. За повторне порушення закону або видобування бурштину у заповідниках можна буде сісти за ґрати на сім років.

Отримувачі субсидій

У наступному році зміниться вид видатків на субсидії та пільг на комунальні послуги. Якщо у 2019 році існує три види пільг та видатків (субвенція на надання пільг та субсидій на придбання твердого та рідкого палива, видатки на виплату пільг і субсидій у грошовій формі та субвенція місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій), то у 2020 році їх планують об’єднати.

Обсяги фінансування зміняться. Якщо у 2019 році бюджет виділяв на субсидії 58 млрд грн, то у 2020 році уряд планує витратити на 10,4 млрд грн менше.

Працівники освіти

У 2020 році заробітні плати педагогів зростуть на 9%.

«Учителі зі стажем до десяти років отримають виплату в розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня 2020 року — майже 21 тис грн. Передбачається, що цю виплату отримають 73,9 тис педагогів», —

зазначається на ресурсі «Економічна правда».

Споживачі газу

З 1 січня 2020 року ціна на газ для населення повинна стати ринковою.  Але якою буде ринкова ціна — залежить від цін на зовнішніх ринках.

Зазначається, що для визначення ціни на газ за спеціальними зобов’язаннями «Нафтогаз» аналізує чотири показники: ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Мінекономіки щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, ціну за урядовою постановою №867, яка встановлює ціну 8,55 грн за куб м.

Азартні ігри

Від виведення з тіні грального бізнесу уряд планує отримати 3 млрд грн. Цифра міститься в бюджеті, але, як і у випадку з бурштиновою рентою, закони про легалізацію азартних ігор ще не ухвалені.

В разі ухвалення гравців азартних ігор чекає багато нововведень. Грати в азартні ігри не зможуть недієздатні особи, а також особи до 18 років. На вимогу організатора гравці повинні будуть пред’являти документ, де вказаний їхній вік. Казино працюватимуть лише у п’ятизіркових готелях. У Києві вони мусять мати щонайменше 200 номерів, в Одесі, Харкові, Дніпрі та Львові — 120 номерів, в інших містах — не менше ста номерів.

«Кількість букмекерських пунктів в Україні скоротиться до 800. Розмістити гральні автомати можна буде лише у спеціальних залах в нежитлових приміщеннях. Їх площа залежатиме від кількості жителів міста. Максимальна кількість гральних автоматів в Україні — 40 тис шт», —

передає Економічна правда.

Водії

З 2020 року сплачений водіями акциз з пального буде йти до міського бюджету, замість надходження до дорожнього фонду, як планувалось до цього.

Нерозмитнені автомобілі

З 1 січня 2020 року почнуть діяти штрафи за використання нерозмитнених автомобілів. За оцінками, в Україні залишається понад 300 тис нерозмитнених транспортних засобів. З 1 січня їх власників чекають штрафи від 85 тис грн до 170 тис грн.

Медицина

На сферу охорони здоров’я у бюджеті передбачено 115,9 млрд грн. Частка цих коштів припадає на реалізацію програми державних фінансових медичних гарантій. Це ключова програма медичної реформи, яка втілює принцип «гроші ходять за пацієнтом». Держава фінансує медицину з огляду на кількість медичних послуг, наданих медичним закладом.

Пенсіонери

З 1 березня 2020 року пенсіонерам автоматично перерахують пенсії по формулі, яку схвалили ще у 2017 році.  Вона враховує стаж, рівень зарплати людини і рівень середньої зарплати в країні — спеціальний показник для розрахунку пенсій.

За матеріалами Економічної правди.
(Автори — Галина Калачова, Всеволод Некрасов, Олександр Колесніченко, Оксана Пирожок, Яніна Корнієнко)

поделиться новостью

Если тебе понравилась новость, ты легко можешь поделиться ею с друзьями

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.