MRG

Новости

15:00
07.10.2019

Стало відомо, як люди з непідконтрольних Україні територій можуть отримати візу до країн ЄС

Фото: fakty.ua

Цього тижня країни, які не входять до ЄС, отримали від Європейської комісії та Європейської служби зовнішньої дії настанови щодо отримання візи для відвідування країн Шенгенської зони (країни Євросоюзу). Настанови стосуються й жителів непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей.

Настанови напряму стосуються указу Президента Російської Федерації від 24 квітня цього року, який спростив отримання російського громадянства і російських паспортів жителями непідконтрольних українській владі районів Донецької та Луганської областей України. Розіслані настанови повинні допомогти консульствам країн-членів визначати фактичне місце законного проживання власників російських паспортів. За участі розісланних документів можна впевнитися, що правила ЄС щодо Шенгенських віз правильно та послідовно застосовують у Російській Федерації та в Україні.

Відповідно до настанов, заявники на отримання Шенгенської візи, які законно проживають на непідконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей України, мають подавати свої заявки на отримання візи у консульствах країн-членів ЄС в Україні, незалежно від подорожнього документу, який вони мають, зазначається у Візовому кодексі ЄС.

Для громадкості буде надаватися чітка інформація щодо меж дії їхньої візи. Тобто консульства країн-членів ЄС у Російській Федерації та в Україні (а також їхні візові центри) повинні чітко комунікувати, що жителі непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей України мають подавати заявку на отримання візи у консульстві відповідної країни-члена Шенгенської зони в Україні. Також вони повинні пояснювати, що українські громадяни-власники біометричних паспортів не потребують візи для здійснення подорожей до Шенгенської зони. Про це йдеться у візових правилах Євросоюзу.

Крім цього, у настановах для консульств дано низку критеріїв, аби допомогти консульствам країн-членів ЄС виявляти російські паспорти, видані жителям непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей України. 

поделиться новостью

Если тебе понравилась новость, ты легко можешь поделиться ею с друзьями